YAPI KİMYASALLARI

YAPI KİMYASALLARI

Profesyonel yapı kimyasalı uygulamaları…

Yapı kimyasalları, inşaatların her aşamasında yapı kalitesini arttırmak, kullanımı kolaylaştırmak, doğabilecek problemleri önceden çözümlemek için geliştirilmiş yüksek performanslı ürünlerden oluşmaktadır.
Yapı kimyasallarının ürün niteliği, niceliği yerine göre doğru yerde ve ölçekte değerlendirilmesi güvence dayanıklılık bakımından önem taşımaktadır.

Yüksek performanslı kullanıma hazır malzemeler…

Beton katkı ürünleri; priz süresini geciktirme veya hızlandırma, akışkanlığı sağlama, hava koşullarında dökümü kolaylaştırma, betonun karışım suyunu azaltma, yer çekimi etkisine direnci arttırarak yapıya önemli katkılar sağlamaktadır.
Yüksek performanslı kullanıma hazır malzemeler uygulama alanlarına göre, şöyle sıralanmakta:
Beton katkı harç ve beton kür ürünleri, kalıp ayırıcılar, prötresiz harçlar, tamir harçları, genleşme derz dolguları, su yalıtım sistemleri. Poliüreten zemin sistemleri yapı kimyasalları içerisinde özelliklerine göre bir çok alt gruba ayrılmakta. Kimyasal katkı ürünü olarak derz dolgularda polyester, epoksi, organik ve çimento türü inorganik bazlı yeni türde malzemeler değerlendirilmekte. Çimento bazlı dolgu ürünleri, kolay işlenebilirlik, dolma, yapışma ile sökülmeyi önleme, karoları yapıştırma işlevini gerçekleştirmekte, mekanik darbelere dayanıklı, su geçirmezlik, küçülme ve genleşme dirençli katkı sağlamakta. Organik kökenli bazı dolgu malzemeleri asitlere, korozyona dayanıklı, solventlere dirençli mekanik mukavemetli, zaman sürecinde küçülme ve genleşmeye olanak sağlayan, boşlukları doldurma oluşumunu gerçekleştirmekte.